WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

kuchnia do zabawy
Dom i ogród

Kuchnia do zabawy – prezentowy pewniak

Dzieci uczą się świata przez obserwowanie dorosłych oraz naśladownictwo. Przysłowie:
,, Jaka matka, taka córka. Jaki ojciec, taki syn” jest nadal aktualne. Maluchy chcą jak rodzice wykonywać obowiązki domowe- zamiatać, odkurzać czy gotować. Kuchnia do zabawy jest doskonałym pomysłem na prezent już dla rocznego dziecka. Dzięki takiej zabawce malec rozwija wyobraźnię, wczuwając się w rolę małego kucharza. Zabawki dla dziecka tego typu zawsze są prezentowym strzałem w dziesiątkę.

Kuchenka dla dziecka powinna być dostosowana do wzrostu brzdąca. Zbyt wysoka kuchnia do zabawy zniechęci nawet największego wielbiciela gotowania. Na rynku dostępne są zabawki dla dziecka wykonane z drewna lub plastiku. Królują pastelowe kolory lub mocny róż.

Aby zabawa w gotowanie była udana potrzebne będą sztuczne warzywa, owoce, widelce, łyżki czy komplet do herbaty. Kuchnia do zabawy może zawierać też takie akcesoria, ale przeważnie musimy zaopatrzyć się w nie sami. Tu również możemy wybierać począwszy od wyrobów plastikowych po drewniane czy materiałowe.

Wśród mnóstwa modeli możemy wybrać designerską drewnianą kuchnię, która może bardzo dużo kosztować, lub zwykłą, zrobioną z plastiku. Obie wersje będą odpowiednie, jeśli zostaną wykonane z nietoksycznych materiałów. Drewniana kuchnia do zabawy musi być pomalowana bezpieczną dla zdrowia dziecka farbą. Ponadto powinna być starannie wykonana, by żadna drzazga nie uszkodziła dłoni malucha podczas użytkowania.

Kupując zabawki dla dziecka, możemy pokusić się o modele imitujące prawdziwe dźwięki. Mikrofalówka, która,,skwierczy”, czy kuchenka dla dziecka z kranem i małym zlewem, gdzie po naciśnięciu,, płynie” woda jest dla kilkulatka fascynująca.

Zabawki dla dziecka, które mają charakter naśladownictwa nigdy nie wyjdą z mody. Pralki, żelazka, łóżeczka dla lalek czy kuchenka dla dziecka są ponadczasowe. Bywa, że przechodzą ze starszego rodzeństwa na młodsze, bądź kursują w rodzinie pomiędzy dziećmi, jako te które darzy się największym sentymentem.

hurtownia budowlana