Strona główna
DIY
Tutaj jesteś

Jak zrobić łóżko z palet?

DIY Data publikacji - 14 czerwca 2019 Autor - Redakcja WashPlanner
Jak zrobić łóżko z palet


Nowoczesne rozwiązania i metody sprawiają, że nasze domy stają się bardzo modernistyczne i oryginalne. Różne rozwiązania powodują, że nasz dom jest znacznie ciekawszy i bardziej przestronny. Wiele pomysłów możemy teraz zauważyć także w internecie. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż możemy wzbogacić nasz wystrój w bardzo prosty i tani sposób. Jak zrobić łóżko z palet?

Jak zrobić łóżko z palet?

Jak zrobić łóżko z paletW jaki sposób zrobić łóżko z palet? Swego czasu był na to ogromny szał i ludziom bardzo spodobał się ten pomysł. Do jego wykonania będzie potrzeba sześć palet euro, siedem łączników płaskich, cztery kątowe, wkręty do drewna i jakąś farbę, np. biały grunt do drewna. Na początku musimy wszystkie palety dokładnie wyszlifować i pozbyć się drzazg. Możemy nałożyć dwie warstwy białego gruntu do drewna i poczekać aż do wyschnięcia. Możemy jednak pominąć ten krok. Następnie przechodzimy do montażu. Musimy przykręcić łączniki stalowe na wkrętach do drewna. Oparcie należy połączyć z podstawą przy pomocy łączników kątowych. Dwie palety będą służyły za oparcie, a pozostałe cztery, za podstawę. Pozostałymi blaszkami łączymy palety w taki sposób, aby nie miały możliwości się rozjeżdżać. W następnej kolejności będziemy potrzebować odpowiednio duży materac. Oczywiście, jeśli nie chcemy, nie musimy robić oparcia. Wszystko zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt.

Jakie dodatki wybrać?

Jest to bardzo nowoczesny i fajny sposób, na zrobienie łóżka. Z pewnością wygląda fajnie, jest nietypowy. Nie zapominajmy, że nastolatki szalały za tym swego czasu. Dodatkowo bardzo niedrogo możemy mieć duże łóżko. Najdroższy będzie z tego wszystkiego materac, który będziemy musieli kupić. Pościel i kołdra z poduszką to niewielkie pieniądze. Możemy to wszystko bowiem kupić na licznych wyprzedażach czy choćby w specjalnych sklepach, które możemy znaleźć nawet w galeriach. Co więcej, żeby uzupełnić wystrój, możemy sami wykonywać liczne dodatki. Szkatułki, jakieś lampki, a chociażby i LED-y wyglądają bardzo fajnie. Bardzo fajnie będą się też komponowały liczne naklejki na ściany lub tapety ozdobne. Dywany czy jeden kolor, to również niezwykle estetyczne rozwiązanie. Pufy, stoliki kawowe czy też stojaki na ubrania to również coś, co wzbogaci nasz pokój. Możemy również zdecydować się na świeczki zapachowe. Bardzo ładnie wyglądają, a dodatkowo roznoszący się zapach potrafi zniewolić nasz zmysł powonienia.

Liczne sposoby i rozwiązania mogą unowocześnić nasz pokój. Tanim sposobem możemy odmienić cały wystrój. Stanie się bardziej nowoczesny, być może spokojny, a może kobiecy lub męski? W zależności od tego, jakich metod użyjemy, z pewnością stanie się nie do poznania. Łóżko z palet to również stosunkowo tanie rozwiązanie, które wygląda naprawdę nieziemsko, gdy dobrze się je wkomponuje w wystrój.

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?