WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

Hodowla roślin
Dom i ogród

Hodowla roślin od nasionka

Uprawa roślin odpręża i w dobie wszechobecnego stresu oraz ciągłego pędu, coraz więcej osób decyduje się na takie spokojne i wymagające cierpliwości hobby. Pozwala to im na to, żeby na spokojnie poukładać sobie wszystko w głowie, daje czas niezbędny na regenerację organizmu, a także pozwala na dojście do prawdziwej dumy z efektów pracy własnych rąk. Jednakże nie jest to proste, szczególnie jeżeli ktoś zdecyduje się na hodowle już od nasionka. Przydają się wówczas specjalne propagatory, które usprawniają proces kiełkowania i sprawiają, że staje się on stabilniejszy i łatwiejszy, szczególnie dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z roślinami.

Co to takiego i czemu warto?

Propagator to nic innego, jak zaawansowany technologicznie pojemnik na sadzonki, w którym system hydroponiczny został rozplanowany tak, żeby w optymalny sposób nawadniać rośliny i stworzyć im mikroklimat, którego potrzebują do szybkiego wzrostu. Dobrej jakości ukorzeniacze, gdyż można je nazwać także w ten sposób, oferują możliwość posadzenia od kilku, do nawet kilkudziesięciu roślin.

Doskonałej jakości propagator nie tylko przyspieszy kiełkowanie rośliny z nasionka, ale także przyspieszy jej wzrost oraz ukorzenianie. Ponadto można go używać o każdej porze roku, co przyspieszy możliwość przesadzenia ulubionej fauny do donic szybciej niż miałoby to miejsce w innej sytuacji. Dzięki temu można się cieszyć dojrzałymi i wyrośniętymi okazami już na wiosnę, zamiast czekać wtedy dopiero na to aż wychyną ponad ziemię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku istnieją różne propagatory, dlatego warto kupować je u sprawdzonego dostawcy, a najlepiej w wyspecjalizowanym sklepie. Dzięki temu zyskuje się pewność, że oferowany nam towar jest najwyższej jakości i spełnia wszystkie normy. Często posiada również dodatkowe atesty, które gwarantują, że jest to sprzęt najwyższej klasy. Tylko wtedy można być pewnym, że rośliny wyrosną w idealnie dopasowanych do nich warunkach i że nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Propagator powinien być wykonany solidnie i z trwałych, nieprzemakalnych materiałów. Dzięki temu nie tylko nie grozi nam utrata wody, ale także możemy użyć go wiele razy, ponieważ po użyciu wystarczy go wyczyścić wodą i łagodnym środkiem myjącym, żeby wyglądał zupełnie jak nowy. Powinien być także odporny na uszkodzenia mechaniczne i w prawidłowy sposób ochraniać sadzonki, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy jego ścianki są odpowiednio grube i dobrze ze sobą spasowane. Pozwoli to na uchronienie się przed kupieniem sprzętu gorszej jakości.