Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Jaki groszek workowany wybrać?

Dom i ogród Data publikacji - 7 stycznia 2021 Autor - Redakcja WashPlanner
ekogroszek

Ogrzanie domu zimą to często niemały wydatek. Dlatego właściciele szukają sposobów na ograniczenie kosztów. Dobrym rozwiązaniem jest wybór ekogroszku workowanego. To ekologiczne paliwo z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jakie ma zalety i dlaczego warto wybrać właśnie to paliwo?

Cechy ekogroszku workowanego

Ekogroszek workowany to taki, który sprzedawany jest w opakowaniach. Poza tym nie różni się on niczym w porównaniu z ekogroszkiem sprzedawanym luzem. Ekogroszek jest paliwem produkowanym z węgla kamiennego oraz brunatnego. Jednak w przeciwieństwie do węgla podczas spalania nie jest tak szkodliwy dla środowiska. Emisja dwutlenku węgla, dioksyn, dymu oraz tlenków siarki jest w tym przypadku znacznie mniejsza. Dlatego określany jest paliwem ekologicznym. Jako gotowy produkt ma formę ziaren o średnicy od 5 do 25 mm.

Zalety ekogroszku workowanego

Stosowanie ekogroszku ma wiele zalet. Wspomniano już o ekologii. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z największych zalet tego paliwa. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których tak wiele miast zmaga się z problemem smogu. Przy spalaniu ekogroszku ilość uwalnianych substancji szkodliwych ograniczona jest do minimum. Druga istotna zaleta ekogroszku workowanego to wygoda. Nie ma tu potrzeby pilnowania procesu spalania. Ekogroszek to paliwo przeznaczone do pieców, które są specjalnie dostosowane do tego paliwa. Proces spalania odbywa się w nich automatycznie. Dodać trzeba także, że ekogroszek workowany jest bardzo wydajny. Jest to paliwo, które spala się znacznie dłużej i starcza na dłuży czas niż inne rodzaje paliwa. Wynika to z kaloryczności ekogroszku.

Wybór ekogroszku workowanego

Najczęściej ekogroszek workowany sprzedawany jest w opakowaniach o wadze 25 kg. Oczywiście dostępne są również opakowania o mniejszej pojemności. Szeroką ofertę pod tym względem posiada choćby marka Sztygar na stronie https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_Ekogroszek-workowany-474.html. Kupując ekogroszek uwagę zwrócić należy na jego kaloryczność. Poza tym ważna jest również zawartość popiołu, siarki oraz wody. Im mniej tych substancji, tym ekogroszek jest lepszy. Wpływa to choćby na częstotliwość czyszczenia kotła. Im mniej popiołu wytwarza ekogroszek, tym rzadziej trzeba czyścić kocioł. Nie da się ukryć, że kupując ekogroszek zawsze zwraca się uwagę na jego cenę. Ta jest zróżnicowana. Najlepiej jest kupować paliwo u renomowanego producenta – na przykład Sztygar. Wówczas ma się pewność, że cena odpowiada jakości sprzedawanego ekogroszku. Ma się wówczas również pewność, że produkt spełnia wszystkie obowiązujące normy.

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tabletki do zmywarki