WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

Jak samodzielnie obciąć włosy
DIY

Jak samodzielnie obciąć włosy?

Mogłoby się wydawać, że każda kobieta uwielbia chodzić do fryzjera. Nic bardziej mylnego. Wiele pań ma na swoim koncie nieprzyjemne doświadczenia. Nigdy nie mamy pewności, czy efekt końcowy będzie zadowalający. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na samodzielne cięcie. Dzięki niemu mamy pełną kontrolę nad tym, ile włosów zostanie podciętych. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, który je zapuszczają. Warto również wspomnieć, że ceny usług fryzjerskich nie należą do niskich. W dużych miastach za zwykle podcięcie końcówek musimy zapłacić 100-150 zł. Wiadomym jest, że stawki w renomowanych salonach są wysokie. Nic dziwnego, że wiele kobiet poszukuje sposobów na zaoszczędzenie gotówki. Jak samodzielnie obciąć włosy? Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie to koszt kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy jednak, że jest to zakup na lata, a więc nie musimy obawiać się pieniędzy wyrzuconych w błoto.

Jak samodzielnie obciąć włosy?

Jak samodzielnie obciąć włosyNożyczki fryzjerskie są bardzo ostre. Posiadają specjalistycznie wyprofilowany kształt, co zwiększa komfort użytkowania. Istotne jest to, aby zapewniały one pewny chwyt. Osoby początkujące powinny postawić na niewielkie nożyczki, które zapewniają wyższą precyzję. Podczas ich eksploatacji należy zachować szczególną ostrożność. Nie powinny nam one upaść na ziemię – najlepsi fryzjerzy twierdzą, że takie nożyczki nadają się do wyrzucenia, jednak osoby bez doświadczenia i wypracowanej techniki zwykle nie zauważają żadnej różnicy. Pamiętajmy, że równe obcięcie włosów nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nieco prościej jest w przypadku podcięcia grzywki. Możemy przez cały czas kontrolować jej wygląd w lusterku. Uważajmy, aby nie uciąć zbyt dużo. Lepiej kilka razy podcinać włosy, niż stracić ich za dużo. Zbyt krótką grzywkę ciężko będzie nam ukryć. W zdecydowanej większości przypadków musimy poczekać aż włosy podrosną.

Jak podciąć końcówki?

Nie istnieje jedna skuteczna metoda na pocięcie końcówek. Najlepiej pracować jest na wilgotnych włosach. Wiążemy kucyk na samym czubku głowy. Musimy zadbać o tym, aby włosy były dobrze rozczesane. Kucyk powinien być idealnie na środku, gdyż w innym przypadku efekt końcowy będzie słabo wyglądał. Opuszczamy głowę do dołu, a następnie podcinamy określoną ilość włosów. Tniemy je na równo – dzięki temu włosy będą pocieniowane warstwami. Innym sposobem jest przedzielenie włosów na połowę. Robimy przedziałek na środku głowy, a następnie włosy przerzucamy na ramiona. Ciężej jest jednak zachować symetrię podczas cięcia. Wymaga to większych umiejętności. Plusem jest to, że włosy nie muszą być cieniowane. Niektóre panie opuszczają głowę do dołu, a następnie podcinają końcówki. W tym przypadku włosy z przodu będą najkrótsze.