Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do smogu?

Dom i ogród Data publikacji - 12 października 2020 Autor - Redakcja WashPlanner

Z problemem smogu boryka się coraz więcej miast w Polsce, a także na całym świecie. Niestety, nasz tryb życia, przemysł oraz wiele czynników wytworzonych przez ludzi jeszcze bardziej wzmaga kłopoty z powietrzem. Podejmowane kroki w walce ze smogiem nie są wystarczające. Nadchodzi sezon jesienno-zimowy, kiedy to powietrze jest w najgorszym stanie. Czy jest coś, co możemy z tym zrobić? Otóż, tak! Choć nie zmienimy sytuacji na całym świecie, to możemy chociaż zadbać o powietrze w naszych domach i mieszkaniach. Jak? Wystarczy zainwestować w oczyszczacz powietrza.

 Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Zacznijmy od tego, jak właściwie działa oczyszczacz powietrza. Jest to urządzenie elektryczne, które zawiera układ filtracyjny. Dobrze wybrany sprzęt usunie z powietrza smog, a razem z nim pył i lotne związki organiczne (np. formaldehyd). Oczyszczacz powietrza jest świetnym urządzeniem dla alergików. Oprócz smogu, usuwa z powietrza także alergeny. Nie musimy się także martwić o bakterie i wirusy, gdyż ich także pozbędziemy się z naszego domu czy mieszkania. Ceny oczyszczaczy powietrza zaczynają się od kilku tysięcy, a kończą nawet na kilkuset tysiącach złotych. Skąd ten rozstrzał?

Oczyszczacz powietrza a skutki działania smogu 

Ceny oczyszczaczy powietrza odpowiadają różnym funkcjom i wykonaniu danego urządzenia. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest wcale łatwy. Każdy z nas ma inne wymagania i potrzeby. Jednak najczęściej oczyszczacze powietrza są kupowane po to, aby pozbyć się smogu. To właśnie on jest jednym z najgroźniejszych związków zawartych w powietrzu. Smog wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, a także kondycję. Odnotowuje się, że w miejscach, gdzie ludzie są dotknięci problemem smogu, występuje znacznie większa umieralność. Co więcej, statystyki pokazują, że co trzeci udar jest spowodowany zanieczyszczeniami powietrza.

Oczyszczacz powietrza na smog – czy warto?

Oczyszczacze powietrza mogą całkowicie wybawić nas od problemu smogu. Jednak trzeba kupić odpowiedni sprzęt. Jeśli chcemy mieć dobry sprzęt w przystępnej cenie, warto sprawdzić Ranking oczyszczaczy powietrza Skapiec.pl. To najlepsze porównanie dostępnych na rynku ofert. Będziemy mogli poznać najczęściej wybierane i polecane oczyszczacze. Z pewnością uda nam się znaleźć coś, co idealnie dopasowuje się do naszych potrzeb. Jeśli borykasz się z alergią, problemami zdrowotnymi lub po prostu – chcesz zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych – naprawdę warto kupić takie urządzenie!

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

Na podstawie rankingu oczyszczaczy najłatwiej jest rozeznać się w dostępnych opcjach. Możesz zobaczyć, jakie możliwości mają urządzenia oraz ile kosztują. Czasem w jednej cenie znajdziesz dwa kompletnie różne sprzęty. Ranking pokaże Ci, który naprawdę jest wart takich pieniędzy. Oczyszczacz powietrza znacząco zmieni to, jak funkcjonujesz w ciągu dnia, jak sypiasz oraz jak się czujesz. Zadbaj o swoje zdrowie! Zainwestuj pieniądze w czyste powietrze. 

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tabletki do zmywarki