WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

Dom i ogród

Ogrodzenie domu – jakie i dlaczego wybrać?

Budując dom, marzymy o prywatności, dlatego kwestia ogrodzenia budynku jest nie mniej ważna niż sama budowa. Poznaj kilka sposobów na skuteczne zabezpieczenie terenu, dzięki którym zabezpieczysz swoją posesją przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów.

Ogrodzenia klasyczne

Najbardziej popularnym sposobem ogradzania terenu jest wybór popularnej siatki. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie przy sporych rozmiarów posesjach ulokowanych na uboczu, gdzie bardziej chodzi o zabezpieczenie powierzchni niż jej wizualne oddzielenie. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dostosowania do każdej, nawet najbardziej wymagającej powierzchni, dzięki elastycznej formule. Częstym rozwiązaniem towarzyszącym jest obsadzanie siatki żywopłotem, które staje się dodatkową barierą pomiędzy sąsiednimi działkami. Mogą do tego posłużyć całoroczne krzewy lub chętnie wybierane tuje.

Nieco bardziej precyzyjną formą są metalowe ogrodzenia https://www.bricomarche.pl/budowanie/ogrodzenia-bramy/furtki-bramy kute, od frontu  wykończone wejściową furtką i zautomatyzowaną bramą wjazdową. Coraz modniejsze stają się także ogrodzenia składane z gotowych elementów. Specjalnie przygotowane panele lub przęsła są niezwykle proste w montażu, gdyż wystarczy je ze sobą połączyć, np. zgrzewając elementy łączeniowe. Wśród popularnych rozwiązań znaleźć można także propozycje wykonane z drewna, które wymaga jednak regularnej impregnacji.

Nowoczesne sposoby ogradzania domu

Coraz częściej decydujemy się na ogrodzenia, które oprócz swojej podstawowej funkcji, mają również zachwycać designem i uzupełniać projekt domu. Budynki nowoczesne coraz chętniej otaczamy więc ogrodzeniami betonowymi, które nie tylko nowatorsko się prezentują, ale także stanowią doskonałe i niezwykle dokładne zabezpieczenie terenu. Może do tego posłużyć klasyczny surowiec w postaci lanej lub gotowe, łatwiejsze w montażu płyty (pełne, imitujące kamień lub nawet ażurowe).

Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, warto wziąć pod uwagę ogrodzenie gabionowe. To stylowe ściany wykonane z drutów, które wypełnia się kamieniami, uzyskując niesamowicie efektowną kompozycję. Oprócz tego, że ogrodzenie tego typu niesamowicie wygląda to stanowi kompletne zabezpieczenie wnętrza posesji.

Zanim wybierzemy idealne ogrodzenie, dobrze jest zastanowić się nad tym, jakie mamy względem niego oczekiwania. Spore znaczenie ma ukształtowanie terenu i panujące wokół warunki. Dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czy oprócz zasłonięcia nie ma potrzeby zabezpieczenia terenu przed zwierzętami, czy innymi niepożądanymi czynnikami.