WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

Dom i ogród

Nowoczesne pranie tapicerki

Czysta tapicerka to marzenie każdego właściciela kanapy, foteli, krzeseł i wszystkich innych mebli, które obite są modną tkaniną. Rodzice małych dzieci często próbują uporać się z uciążliwymi plamami. Maluchy brudzą meble kredkami, pisakami oraz farbami w trakcie zabawy.

Również właściciele zwierząt domowych mają problem z sierścią i przykrym zapachem na tapicerce swoich mebli. W okresie linienia sierści w domu pojawia się bardzo dużo i jest ona trudna do usunięcia. Na wielu forach i portalach internetowych znaleźć można domowe sposoby na pranie tapicerki z wykorzystaniem między innymi szarego mydła, octu lub soku z cytryny. Sposoby te przynoszą zamierzony efekt jedynie w przypadku delikatnych zabrudzeń, jednak gdy plama jest trudna do usunięcia warto skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy. Nieumiejętne czyszczenie może spowodować pojawienie się jeszcze większej plamy, która będzie prezentowała się bardzo nieestetycznie.

Firm, które zajmują się specjalistycznym praniem tapicerki powstaje coraz więcej. Aby znaleźć tego typu firmę w swojej okolicy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie i dobrze sprecyzowane hasło, na przykład czyszczenie tapicerki Gdańsk lub pranie tapicerki Trójmiasto.

W wynikach wyszukiwania pojawią się atrakcyjne oferty wielu firm. Nowocześni przedsiębiorcy posiadają strony internetowe, gdzie znaleźć można informacje na temat świadczonych usług oraz zakres cen. Często dostępne są tam fotografie z ostatnich realizacji, które ukazują efekt prac.

Na stronie internetowej dostępny jest także numer telefonu do biura firmy i godziny pracy. W przypadku dodatkowych pytań z firmą można skontaktować się poprzez wiadomość mailową lub dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie.
Specjaliści czyszczą tapicerkę w domu klienta, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Do czyszczenia wykorzystywana jest najnowsza technologia i specjalistyczne sprzęty, które pozwalają pozbyć się nawet bardzo silnych zabrudzeń. Stosowane preparaty nie posiadają przykrego zapachu, co jest bardzo ważne dla domowników.
Po zakończeniu czyszczenia meble są dokładnie odkurzane i osuszane, aby jak najszybciej można je było ponownie użytkować.

Cena takiej usługi to najczęściej kwota kilkuset złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od czasu pracy i ilości zużytych środków chemicznych. Termin usługi należy zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem, gdyż tego typu firmy cieszą się stale rosnącą popularnością.