Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Trwałe posadzki betonowe w obiektach komercyjnych

Budownictwo Data publikacji - 5 lipca 2019 Autor - Redakcja WashPlanner
posadzki betonowe w obiektach komercyjnych

W wielu obiektach komercyjnych stosowane są posadzki betonowe. Jest to materiał ceniony przez architektów i dekoratorów wnętrz ze względu łatwość uzyskiwania oczekiwanych efektów wizualnych. 

Jednak posadzki betonowe z czasem ulegają degradacji i tracą pierwotny wygląd. Wtedy inwestorzy zastanawiają się nad możliwymi pracami renowacyjnymi. Jednym z rozwiązań jest polerowanie posadzki betonowej. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko przywrócenie reprezentacyjnego wyglądu podłogi, ale również osiągnięcie wielu innych korzyści. Jakich?

Trwałość posadzki betonowej

Posadzki z betonu polerowanego są bardzo trwałe a okres ich eksploatacji wynosi wiele lat. Podczas procesu polerowania zmianom ulega nie tylko wygląd posadzki, ale również jej twardość. Badania wskazują, że posadzki z polerowanego betonu uzyskują twardość o wartość około 7 w 10-cio stopniowej skali Mohsa. Są to wartości porównywalne z kwarcem. Warto również wspomnieć, że proces polerowania poprzedzony jest impregnacją (przy użyciu impregnatów polimerowych), która dodatkowo wzmacnia powierzchnię podłogi. 

Jedynymi pracami renowacyjnymi jakich wymaga posadzka tego typu jest ponowne polerowanie. Jednak okres pomiędzy kolejnymi polerowaniami jest stosunkowo długi.

Posadzka betonowa a bezpieczeństwo

Posadzki z betonu polerowanego są posadzkami bezpiecznymi. Materiał ten ma właściwości antypoślizgowe nawet w momentach, gdy jest mokry. W związku z tym ryzyko wypadków związanych z poślizgnięciem jest niewielkie. 

Dodatkową zaletą posadzki z betonu jest to, że na jej powierzchni nie zbiera się kurz. To również sprawia, że jest ona nieśliska.

Wygląd polerowanej posadzki betonowej

W wyniku polerowania posadzka betonowa uzyskuje połysk, dzięki któremu może być porównywana z posadzkami z granitu lub marmuru. W wielu przypadkach jest to efekt w zupełności wystarczający. Posadzki z czystego polerowanego betonu wyglądają bowiem bardzo elegancko i schludnie. 

Jednak w wielu obiektach komercyjnych wymagane są posadzki kolorowe. Okazuje się, że nie jest to problemem. Na rynku dostępne są specjalne pigmenty do posadzek z betonu polerowanego, które pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych efektów kolorystycznych. Ich aplikacja jest nieskomplikowana i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Warto również wspomnieć, że na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących tego typu usługę. 

Kilka słów o kosztach

Trwałość, bezpieczeństwo i wygląd to bezsprzecznie duże zalety posadzek z betonu polerowanego. Ale czy uzyskanie takich korzyści to duży wydatek? 

Oczywiście polerowanie podłogi betonowej oznacza konieczność poniesienia pewnych kosztów. Jednak są one wielokrotnie niższe od kosztów wykonania nowej posadzki – szczególnie takiej wykonanej z granitu lub marmuru. Są także niższe od kosztów podłogi wykonanej z płytek ceramicznych. Oszczędności dotyczą także czasu. Polerowanie betonu jest czynnością dużo mniej czasochłonną niż usunięcie zniszczonego betonu i zastąpienie go nową posadzką.

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

dach