WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

pokój dla dziecka
RTV i AGD

Pokój dla dziecka – na co warto zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dziecka? To wcale nie musi być tak trudne, jak się wydaje! Poniższe wskazówki pomogą Ci stworzyć funkcjonalną i zarazem stylową przestrzeń.

Jaki styl wybrać?
Minimalistyczna biel czy artystyczny nieład? Dobrze jest otoczyć dziecko kolorami, by wpływać na jego wyobraźnię oraz wspomóc rozwój. Aktualnie najbardziej popularny jest styl skandynawski, charakteryzujący się światłem, jasnymi kolorami oraz minimalizmem. Ściany w jasnym kolorze świetnie otworzą całą przestrzeń, a tapety z dziecięcymi wzrokami na jednej z nich dodatkowo sprawią, że cały pokój będzie się wydawał o wiele bardziej przytulny. Jednak warto pamiętać, że aranżacje nie muszą się zawsze opierać na bieli, pastelowe odcienie również świetnie się do tego nadadzą, nadal są jasne i dodatkowo zapewnią odrobinę koloru.

Praktyczność to podstawa
Dobrze jest mieć na uwadze, że pokój dziecka będzie się zmieniał razem z dorastaniem twojej pociechy, więc później warto jest wziąć pod uwagę zdanie dziecka oraz jego uwagi, żeby jak najlepiej czuł się w swojej przestrzeni. Jednak kiedy jest jeszcze za małe, powinniśmy stawiać na funkcjonalność. Przy wyborze łóżka, dobrze jest wybrać taki model, który od razu pozwala na wymontowanie barierki, by nie musieć go za szybko wymieniać i by dziecko mogło swobodnie samo z niego korzystać. Oświetlenie jest jednym z najważniejszych aspektów, więc zadbaj o to, by cały pokój zawierał kilka jego rodzajów, takich jak oświetlenie górne i jednocześnie lampka nocna. Pamiętaj tylko, by meble, które wybierzesz były spójne pod względem designu i dobrze wpasowywały się w charakter pomieszczenia.

Przeczytaj więcej na bedziemyrodzicami.pl