Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Przedświąteczny zawrót głowy, czyli poradnik o prezentach

Lifestyle Data publikacji - 26 listopada 2019 Autor - Redakcja WashPlanner

Święta to ten wspaniały okres w roku, na który czekam z utęsknieniem odkąd tylko skończy się lato. Bo kto nie lubi tego czasu? Rodzinna i ciepła atmosfera, pięknie udekorowane domy, a kiedy dopisze pogoda – śnieg! Chociaż ja mam jeszcze jeden ważny powód, dla którego uwielbiam święta, a są nim prezenty. Ale nie o otrzymywaniu ich mówię, a o kupowaniu. Oczywiście, jak każdy, tak i ja lubię dostawać upominki, lecz nic nie sprawia mi większej radości, niż obdarowanie moich bliskich przemyślanymi prezentami, co do których jestem pewna, że trafią w ich gusta. Wiem jednak, że dla wielu osób właśnie wymyślanie prezentów stanowi największe wyzwanie. Dlatego w tym tekście podzielę się moimi patentami na prezenty, które na pewno się spodobają.

Czy ma znaczenie to, dla kogo kupuję prezent?

Oczywiście, że tak. Powiedziałabym, że to wręcz kwestia kluczowa. Na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do tego jak dobrze znam daną osobę i jaka jest nasza relacja. W przypadku osób, z którymi łączą mnie stosunki służbowe zawsze stawiam na klasyki: drogi alkohol, wieczne pióro, długopis znanej firmy. Proste, eleganckie i przydatne. Bo kto nie potrzebuje długopisu?

Prezenty spersonalizowane

Zupełnie inną bajką jest kupowanie prezentów dla osoby, którą znam bardzo dobrze. Tu otwiera się przede mną morze możliwości. Zawsze kieruję się tym, czym interesuje się dana osoba i staram się jakoś do tych zainteresowań prezentem nawiązać. Jeśli mój przyjaciel uwielbia czytać książki, postaram się kupić książkę jego ulubionego pisarza, której jeszcze nie czytał albo specjalne wydanie jego ulubionej powieści. Dla fanów seriali czy zespołów muzycznych polecam gadżety ze stylizowanym logiem. Mogą to być np. koszulki, kubki lub etui na telefon. Ten ostatni patent mogę polecić z czystym sercem, bo sama go ostatnio przetestowałam, chociaż w nieco zmodyfikowanej formie. Mianowicie, kupiłam mojej przyjaciółce, która zajmuje się fotografią, etui na telefon przedstawiające zrobione przez nią zdjęcie – a użyłam do tego internetowego kreatora etui na telefon z własnym wzorem https://caseroom.pl/ i nie mogłam lepiej trafić.

A może coś praktycznego?

Praktyczne prezenty to idealne połączenie – z jednej strony to rzecz, która na pewno się spodoba, a z drugiej będzie przydatna. Dla smakosza kawy proponuję kawiarkę, młynek do kawy, zestaw filiżanek albo ziarna kawy świetnej jakości. Mnie, jako wielbicielkę kawy każda z tych rzeczy niesamowicie by ucieszyła. Jeśli znam czyjś rozmiar i gust, mogę kupić mu koszulę, sweter lub dodatki takie jak np. krawat lub szal. Innymi pomysłami może być sprzęt kuchenny, komputerowy czy kosmetyki.

Szukanie prezentów w okresie przedświątecznym wydaje się nużące i trudne. A wystarczy tylko pomyśleć o osobie, dla której go kupujemy i gwarantuję, że stanie się to dużo prostsze. Bo ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, że chcemy sprawić przyjemność komuś bliskiemu, więc dla nas samych to też nie powinna być żadna nieprzyjemność. Dla mnie nigdy nie jest.

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Automatyczna synchronizacja stanów w Allegro