Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zaplanować odpowiednią dietę?

Lifestyle Data publikacji - 5 czerwca 2019 Autor - Redakcja WashPlanner
Jak zaplanować odpowiednią dietę

Optymalna dieta jest bardzo ważna dla coraz większej grupy osób. Troska o własne zdrowie jest cenna dla naszego samopoczucia, a także dla możliwości dobrego zaprezentowania się przed innymi. Wiele kwestii ma na to niebagatelny wpływ. Warto jest prezentować zdrowy i aktywny tryb życia, tj. jeździć dużo na rowerze, intensywnie pływać, biegać, czy też uprawiać sport zespołowy. Niezwykle ważne jest, aby stosować również regularną dietę. Dlaczego warto jeść orzechy włoskie?

Jak zaplanować odpowiednią dietę?

Jak zaplanować odpowiednią dietęNależy wpierw przemyśleć, ile posiłków w ciągu dnia nam wystarczy. Ponieważ nasz tryb życia nie pozwala często na zjedzenie pożywnego śniadania. Gdyż spieszymy się na rano do pracy, to musimy szukać alternatyw po godzinach albo zjeść niezbyt pożywne jedzenie z automatu. Również obiad jest często niekompletny. Dopiero po pracy jesteśmy w stanie przejść się na wykwintne dania, np. do restauracji, czy baru. Część z nas jednak wybiera fast-foody takie jak kebab, hamburger, hot-dog, frytki, czy zapiekanka, żeby zaspokoić swój apetyt, co jednak nie wpływa dobrze na zdrowie ze względu na zbyt duże ilości tłuszczu, które mają negatywne oddziaływanie, chociażby na poziom naszego cholesterolu.

Dopiero kolacja we własnym domu może być obfita w to, co naprawdę chcemy. Często jednak ze zmęczenia nie jest nam dane zastanowić się dokładnie nad tym, co będziemy spożywać. Ważne jest nie tylko, żeby spożywać te substancje, które dostarczą nam odpowiednich składników odżywczych, ale żeby spożywać regularnie posiłki – tj. codziennie o podobnych godzinach.

Zdrowa żywność

Wśród żywności traktowanej jako zdrową wyróżnia się owoce i warzywa. Wcześniej należy jednak rozeznać, dlaczego warto jeść orzechy włoskie, jakie składniki odżywcze ma awokado, co dają nam truskawki, czy jedzenie rukoli jest zdrowe, jak wpłynie na nas jedzenie dużej ilości cytrusów, itp. Niektóre osoby potrzebują dużych ilości tłuszczu, ale inne będą musiały poszukać produkty o odpowiedniej dozie cukru. Innymi cennymi elementami są też białka i węglowodany. Ponadto, warto zwrócić uwagę na obecność poszczególnych witamin i zorientować się, do czego służą witaminy A, C, czy D. Np. orzechy włoskie zawierają olbrzymią liczbę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Orzechy włoskie są żywnością obecną np. w diecie osób chorujących na Alzheimera.

Ponadto, należy je stosować w profilaktyce cukrzycy, czy osteoporozy. Mają bardzo cenne działanie przy niedoborach tłuszczy, czy składników mineralnych. Warto jednak pamiętać, że należą do grupy produktów wysokokalorycznych. Zaleca się, aby nie przekraczać jednej garści orzechów dziennie. Duże ilości kwasu foliowego są również dobrym składnikiem do rozwoju płodu, dlatego też produkt ten jest zalecany często także kobietom w ciąży. Jak widzimy, orzechy włoskie mają wiele zalet, dlatego są cennym elementem diety.

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Automatyczna synchronizacja stanów w Allegro