WashPlanner.pl

Budownictwo, dom i ogród, rtv i agd, lifestyle, diy

Budownictwo

Dom z garażem czy bez?

Dom to nasza oaza i przystań do odpoczynku. Jest to też miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Jednak jest coś również istotnego, a mianowicie, to nasz samochód. Dzięki niemu możemy się swobodnie przemieszczać między punktem A i B, jesteśmy mobilni i nie mamy problemu z dotarciem do pracy na czas ani ze zmianą swojej lokalizacji, jeśli się tego od nas oczekuje. Warto więc zadać sobie pytanie co jest lepsze – dom z garażem czy bez?

Dom z garażem czy bez?

Dom z garażem czy bezZdania z pewnością będą podzielone. Dom z garażem daje spore możliwości, gdyż nasz pojazd może zostać schowany i nie dosięgną go żadne zmiany pogodowe, które mogłyby go uszkodzić, np. słońce (które może spowodować, że lakier może spełznąć). Czy też grad, który jest bardzo niebezpieczny, nie tylko dla pojazdów, ale także ludzi, zwierząt, upraw jak również licznych instalacji czy budynków. Garaż to miejsce również, gdzie możemy składać różne rzeczy, np. koła, narzędzia, kosiarkę, itp. Tym samym nie musimy sobie robić bałaganu w domu czy choćby na strychu. Warto więc się dobrze zastanowić, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Blaszany garaż

Nie posiadając garażu, możemy zrobić coś na wzór zadaszenia lub też kupić gotowy blaszany garaż. Wszystko już zależy od nas. Pamiętajmy, że pod zadaszeniem raczej nie będziemy mogli trzymać wszystkiego. A pozostawienie samochodu podczas silnych mrozów, gdy jest dieslem, może się skończyć dla nas nieprzyjemną niespodzianką, podczas porannej próby odpalenia. Tym samym możemy się spóźnić do pracy lub wcale nie dotrzeć. Warto więc rozważyć wszelkie za i przeciw.
Posiadanie blaszanego garażu daje nam możliwość postawienia go tam, gdzie chcemy. Nie wygląda on co prawda jakoś bardzo estetycznie. Jego jakość wykonania niejednokrotnie może pozostawiać wiele do życzenia. Jednak przeważnie spełnia wymagane funkcje.

Warto jednak wspomnieć tutaj, że mając dom z garażem, będziemy mieć zapewne możliwość bezpośredniego wejścia do pomieszczenia z domu, nie musząc od razu wychodzić na mróz. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Natomiast nie posiadając garażu, jesteśmy narażeni na zimno i nieprzyjemne niespodzianki. W lecie auto się nagrzeje i również nie będzie to przyjemnym uczuciem.

Co wybrać?

Każdy z nas powinien jednak się dobrze zastanowić i rozważyć wszelkie za i przeciw, podczas podejmowania tak ważnej i istotnej decyzji. Może się wbrew pozorom wydawać, że to nic takiego, jednak to tylko mylne wrażenia. Będzie to miało konsekwencje i skutki w przyszłości, dlatego lepiej, gdy mamy taką możliwość, zdecydować się na coś, by nie musieć potem żałować. Wszystko z pewnością ma za i przeciw. Pamiętajmy także o licznych kosztach jednorazowych lub długofalowych związanych z naszym wyborem. Za blaszany garaż płacimy raz, za ten przy domu podczas budowy także, natomiast brak garażu może generować ciągle nowe koszty.