Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Dom i ogród Data publikacji - 27 maja 2019 Autor - Redakcja WashPlanner


Każdy mieszkaniec domu, przede wszystkim ceni sobie swoją prywatność. Zabezpiecza więc swój dom na różne sposoby, by zapewnić sobie spokój i warunki do wygodnego odpoczywania. Najbardziej pomocne w zabezpieczeniu domu przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, są rolety okienne. Do wyboru jest mnóstwo rodzajów rolet, można je dopasować do rozmaitych potrzeb domowników.

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Rolety pełnią wiele różnych funkcji, przede wszystkim jednak mają chronić przed nadmiernym oświetleniem w ciągu dnia. Wszystkie rolety zapewniają osłonę przeciwsłoneczną, jednak ochrona ta jest mniejsza lub większa, w zależności od rodzaju rolety.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcemMożna śmiało stwierdzić, że najlepszą osłoną przeciwsłoneczną są rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Są to rolety, które jak sama nazwa wskazuje montuje się na zewnątrz budynku i steruje się nimi elektronicznie. Jest to bardzo wygodne i praktyczne, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób się decyduje na zamontowanie w swoim domu takich rolet. Rolety zewnętrzne, nie tylko doskonale zacieniają pomieszczenia w przypadku mocno słonecznych dni, ale też ochładzają te wnętrza. Jest to szczególnie przydatne, w dni bardzo upalne. Jeszcze inną dodatkową funkcją tych rolet, jest ich charakter antywłamaniowy. Są one doskonałym zabezpieczeniem przed włamaniem, szczególnie gdy są w pełni spuszczone. Są one mocne, trwałe i bardzo solidne.

Rolety dzień noc

Kolejną propozycją rolet okiennych, są nowoczesne rolety dzień noc. Jest to jedna z najnowszych propozycji w kwestii rolet a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rolety dzień noc montuje się wewnątrz budynków i są one wykonane z wysokiej jakości materiału. Te rolety doskonale zacieniają pomieszczenia, chronią przed nadmiernym słońcem. Ale ich dodatkową funkcją jest zapewnienie prywatności. W zależności do tego jak ułożą się ich pasy, można nimi całkowicie zasłonić okno lub tylko częściowo. W ten sposób zapewnia się naturalne światło, które bez problemu wpada do pomieszczeń a jednocześnie można czuć się swobodnie w pomieszczeniu, bo przez pasy jest słaba widoczność.

Rolety rzymskie

Jeszcze inną ciekawą propozycją rolet, które pełnią funkcję zaciemniającą, ale też funkcję ozdobną, są rolety rzymskie. Są to bardzo ozdobne rolety, które mogą też bez problemu pełnić funkcję firany okiennej. Można je całkowicie rozłożyć i wtedy zapewniają one prywatność i ograniczają dostęp światła do wnętrza, a jeśli spuści się je częściowo wtedy pełnią funkcję dekoracyjną. Roletę należy dobrać do rodzaju domu i do swoich własnych, indywidualnych potrzeb. Jednym zależy na całkowitym zacienieniu pomieszczeń, inni chcą mieć prywatność, jeszcze inni chcą mieć rolety dekoracyjne.

impreza integracyjna

Redakcja WashPlanner

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów budownictwa, domu i ogrodu, RTV/AGD, lifestyle'u oraz DIY łączy siły, aby dostarczyć kompleksową dawkę inspiracji dla miłośników twórczego podejścia do życia i otoczenia. Odkrywajcie z nami nie tylko praktyczne porady remontowe i aranżacyjne, ale także najnowsze trendy, ciekawe projekty DIY i nowości ze świata technologii, tworząc wspólnie miejsce, gdzie funkcjonalność, estetyka i kreatywność łączą się w harmonijną całość. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem kreować wyjątkowe przestrzenie i wzbogacać codzienne życie o nowe doświadczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tabletki do zmywarki